Wapno nawozowe

Jako firma otwarta na potrzeby lokalnego rynku, przygotowaliśmy także ofertę dla właścicieli gospodarstw rolnych
w zakresie sprzedaży wapna rolniczego (wapno magnezowe i węglanowe).

Rozsiewanie wapna nawozowego na polach poprawia odczyn gleby i dostarcza wapnia oraz magnezu, które są pierwiastkami niezbędnymi do prawidłowego wzrostu roślin.

Ponadto użycie tego nawozu neutralizuje toksyny i szkodliwe metale ciężkie oraz polepsza strukturę gleby i jej mikrobiologiczną aktywność.

Najbardziej korzystne jest rozsianie wapna na całej powierzchni pola i przyoranie go. Można je również stosować bezpośrednio przed siewami lub sadzeniem roślin. Ziemia, której brakuje wapnia, ma nieprawidłowy odczyn i ulega zakwaszeniu, co jest przyczyną degradacji i utraty przez nią żyzności. Optymalne ph pozwala na zwiększenie plonów
i na większą zyskowność upraw.

 

Nawozy wapniowe – odmiany

Sprzedawane przez nas nawozy zostały dopuszczone do obrotu w rolnictwie przez odpowiednie instytucje oraz posiadają certyfikaty do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

 

Oferujemy nawozy wapniowe w dwóch odmianach:

  • wapno nawozowe węglanowe,
  • wapno nawozowe magnezowe.


Oferowane przez nas nawozy wapniowe posiadają odpowiednie atesty i świadectwa kwalifikacji produktu do stosowania nie tylko w rolnictwie konwencjonalnym, ale także w gospodarstwach ekologicznych.

Wapno nawozowe sprzedajemy luzem i w workach. Skład budowlany Marcus zapewnia także dostawę na terenie województwa łódzkiego i całego kraju. Posiadamy samochody samowyładowcze o ładowności do 26 ton, dzięki czemu zapewniamy wygodną i bezpieczną dostawę.

 

wapno