Jakie donice do ogrodu wybrać?

Jakie donice do ogrodu wybrać?

Szukasz stylowych i funkcjonalnych donic do swojego ogrodu lub tarasu? Z pewnością zależy ci również na czymś solidnym i nowoczesnym. W dzisiejszym artykule przedstawimy ci kilka propozycji, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas dobierania doniczek.

Donice z modułem led

W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się donice, które posiadają wbudowane oświetlenie. Takie doniczki za dnia prezentują się zupełnie standardowo i niepozornie, jednak wieczorem i nocą pięknie oświetlają ogrodową przestrzeń. Oświetlenie może działać za pomocą baterii, lub nieco bardziej ekologicznie i wydajnie, czyli przy użyciu specjalnych paneli solarnych. Wówczas za dnia ładują się dzięki promieniom słonecznym, aby po zmroku pięknie rozbłysnąć. Wybór jest tak naprawdę ogromny! Możesz postawić na okrągłe donice ogrodowe z oświetleniem, lub te o bardziej charakterystycznych kształtach. Takie doniczki z pewnością dodadzą charakteru twojemu ogrodowi lub tarasowi!

Nowoczesny minimalizm

Aktualnie przeżywamy prawdziwy rozkwit stylu minimalistycznego. Nie dzieje się tak bez powodu: coraz więcej osób wybiera bowiem styl nowoczesny, który jest również niezwykle uniwersalny i zawsze prezentuje się estetycznie. Jeśli ty również preferujesz podobną stylistykę, postaw na donice designerskie, które dostępne są w ekstrawaganckich wzorach i kolorach. Doniczki bowiem nie zawsze muszą być okrągłe bądź kwadratowe. Jeśli zależy ci na unikalnym efekcie, wybierz te o niecodziennym kształcie stożka, trapezu, kuli czy tuby. Donice oczywiście należy dostosować do rodzaju rośliny, którą chcemy w niej zasadzić. Oferty wielu sklepów są jednak tak bogate, że bez problemu uda ci się wybrać odpowiednie produkty.

Donice na większe rośliny

Oprócz doniczek na rośliny standardowej wielkości potrzebujesz również takich, które dedykowane są drzewkom i większym kwiatom? Żaden problem! W każdym większym sklepie budowlanym lub ogrodniczym znajdziesz tego typu produkty. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać solidne i trwałe donice, ponieważ z pewnością rośliny będą puszczać korzenie, a to może uszkodzić naczynie. Bardzo często zdarza się, że donice tego typu są już dołączane w komplecie z daną rośliną bądź drzewkiem. Dostaniesz je np. wszędzie tak gdzie sprzedawane są różnego rodzaju ogrodowe choinki. Częstochowa czy Warszawa - w każdym mieście bez problemu odnajdziesz takie miejsce! Zanim podejmiesz jednak ostateczną decyzję co do większej donicy, sprawdź dokładnie jej dane techniczne i specyfikacje.