Ogród jak ze snu. Jak go urządzić?

Ogród jak ze snu. Jak go urządzić?

Każdy właściciel domu czy mieszkania marzy o pięknym, gustownym ogrodzie. Często taka przestrzeń uznawana jest wręcz za wizytówkę całej posiadłości. Jak zatem urządzić ogród, aby zachwycał nie tylko nas samych, ale również sąsiadów i gości/ Dziś podpowiadamy wam kilka sprawdzonych rozwiązań!

Zadbaj o roślinność

Ogród to przede wszystkim bogactwo kolorów i roślin. Wiele osób stawia jedynie na sezonowe drzewka i kwiaty, podczas gdy sklepy ogrodnicze posiadają w swojej ofercie naprawdę niesamowite gatunki, których żywotność jest niezwykle długa, a zima i mrozy im nie straszne. Nie warto inwestować pieniędzy w rośliny, które nadają się do uprawy jedynie latem, wiosną czy jesienią. Zdecydowanie lepiej poszukać takich, które bez problemu przetrwają zimę i będą zdobić ogród przez cały rok. Świetnym wyborem są np. drzewka iglaste, które doskonale otulą twoją ogrodową przestrzeń. Choinki, Częstochowa czy Warszawa, wszędzie znajdziesz sklepy z tymi pięknymi, długowiecznymi drzewkami!

Nowoczesny design

W ostatnim czasie najmodniejszym stylem jest minimalizm połączony z innowacyjnością. I chociaż bogato zdobione ogrody wciąż wyglądają dobrze, wiele osób rezygnuje z tej konwencji i stawia raczej na jakość, a nie ilość. Z tego powodu warto zwrócić uwagę np. na donice designerskie, które w połączeniu z nietypowymi gatunkami roślin i kwiatów będą prezentować się naprawdę nowocześnie. Zamiast kolorowych dodatków, postaw raczej na 2, maksymalnie 3 kolory i nimi kieruj się wybierając poszczególne elementy do ogrodu. Pozwoli ci to na osiągnięcie efektu spójności, ładu i harmonii. Jeśli nie masz konkretnego pomysłu na podobny styl, poszukaj inspiracji w sieci: np. na portalu Pinterest.

Bajkowa przestrzeń

Jeśli nie podoba ci się styl minimalistyczny i jest on według ciebie zbyt nowoczesny, możesz postawić na nieco cieplejszy styl. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z drobiazgami i przekombinowanymi dodatkami. Warto postarać się, aby każdy z elementów do siebie pasował. Jeśli wybierzesz okrągłe donice ogrodowe, to nie ustawiaj obok nich donic kwadratowych. Bajkowy ogród to również takie elementy, jak krasnale czy inne figury, które na stałe wpisały się już do wystroju ogrodowych przestrzeni. Kolejnym rozwiązaniem jest wybór oświetlenia: zamiast lampek lepiej wybrać efektowne lampiony lub elektryczne świece, które dadzą o wiele ciekawszy efekt.

Możliwości na zaaranżowanie ogrodowej przestrzeni jest naprawdę wiele. Wszystko jest kwestią twojego gustu. Pamiętaj jednak, aby poszczególne elementy ze sobą korespondowały. Tylko wtedy uzyskasz spójny i harmonijny efekt.