Pomysł na aranżację tarasu, ogrodu lub balkonu

Pomysł na aranżację tarasu, ogrodu lub balkonu

Przestrzeń przed naszym domem to wizytówka, która podkreśla bryłę budynku. To również miejsce, które służy nam za strefę relaksu, miejsce spotkań ze znajomymi, chętnie organizujemy tu grille, imprezy i spożywamy codzienne posiłki. Dlatego też musimy zadbać o odpowiedni klimat i charakter tej przestrzeni. Przebywanie na łonie natury dobrze wpływa na naszą psychikę, dlatego zadbajmy o to, by to miejsce było naprawdę wyjątkowe. Jak zaaranżować przestrzeń wokół domu? Podpowiadamy!

Piękne rośliny w wyjątkowej oprawie

Bez wątpienia największą ozdobą ogrodu, tarasu czy balkonu są rośliny. Drzewa, krzewy, drobne kwiatki – wszystko to, co nam się podoba. Ważne by było ich dużo, ale wciąż panowała harmonia. By podkreślić wygląd roślinności, ważne są odpowiednie okrągłe donice ogrodowe. To one uwydatnią roślinę i sprawią, że będzie prawidło się rozwijała. Donice pełnią nie tylko funkcje ozdobne, przede wszystkim muszą być dopasowane do rodzaju i wielkości roślin. Pojemniki na taras, muszą być również wykonane z odpornego i trwałego materiału, a więc muszą być zupełnie inne, niż te, które umieścimy w salonie, czy jadalni.

Nowoczesny przestrzeń o ciepłym klimacie

Przestrzeń przed domem powinna być dopasowana do jego stylu i charakteru. Coraz częściej budynki, buduje się w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, takie też powinny być donice designerskie, które wpasują się w klimat przestrzeni, nadając jej nowoczesny, ale i przytulny wygląd, o którym marzymy. Nie tylko one zadbają o charakter miejsca wypoczynku, również takie dodatki, jak lamki, świece, świeczki, czy poduszki, wpłyną na to, jak będziemy odbierać to miejsce. Pamiętajmy, by meble były wygodne i komfortowe, warto wzbogacić się o hamak lub bujaną huśtawkę, z której nie będziemy chcieli schodzić.

Jaka roślinność na ogród, taras lub balkon?

Rodzaj roślin jest bardzo ważny. Możemy urządzić sobie mini dżunglę z egzotycznymi i oryginalnymi roślinami. Oczywiście to wyzwanie i praca dla prawdziwego ogrodnikach – na takich roślinach trzeba się po prostu znać. Jednak możemy stworzyć równie ciekawą przestrzeń wybierając tradycyjne rozwiązania, takie jak choinki Częstochowa (lub pochodzące z innego miejsca). Jeżeli nie jesteśmy urodzonymi ogrodnikami, a jednak chcemy mieć piękną zieleń wokół domu, warto wybrać mało wymagającą roślinność, o którą nie trzeba specjalnie dbać. Z czasem możemy wzbogacać nasz domowy o gród o nowe gatunki roślin - gdy tylko nabierzemy wprawy w ich uprawie.