Projektowanie parkingu. O czym pamiętać?

Projektowanie parkingu. O czym pamiętać?

O czym należy pamiętać, projektując parking? Z pewnością jest kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę. Najważniejsze są jednak poszczególne elementy, bez których się nie obejdzie. Mowa tutaj na przykład o szlabanie, czy biletomacie. Warto sprawdzić, czym charakteryzują się te najlepsze.

Szlaban - niezastąpiony element parkingowy

Trudno wyobrazić sobie parking strzeżony lub parking płatny, który nie jest wyposażony w szlaban. W tym przypadku świetnie sprawdzi się nawet szlaban ręczny. Warto wybrać jeden z tych modeli, który od razu bezpośrednio połączony jest z bileterką, oraz terminalem wjazdowym. Plusem jest także skrócony czas jego podnoszenia. Z reguły jest to od 0,8 do 2 sekund. Dzięki temu nie trzeba zbyt długo czekać na wjazd lub wyjazd z parkingu. To bardzo ważne.

Gdzie wykorzystywane są biletomaty?

Biletomat to kolejne z urządzeń, które będzie niezastąpione na przykład przy wjeździe na parking. W ofercie znajdują się, zarówno parkomaty, jak i kasy automatyczne. Jest to bardzo ważny element na parkingu, ponieważ znacznie usprawnia pobieranie opłat, a przy okazji jest całkowicie zautomatyzowane, co również wpływa na fakt, iż wszystko może odbywać się przy pomocy zainstalowanych maszyn, bez angażowania w to specjalnego pracownika. Oczywiście biletomaty nie muszą znajdować się tylko i wyłącznie na parkingach. Sprawdzą się doskonale także w innych miejscach, takich jak hala targowa, czy każde inne miejsce, w którym zaistnieje potrzeba pobierania opłaty w taki sposób.

Kostka brukowa na parkingu

Najczęściej na parkingu układana jest ponadczasowa i w pełni uniwersalna kostka brukowa. Warto w tym celu sprawdzić układanie kostki brukowej Kielce. Dlaczego kostka jest najlepszym wyborem? Przede wszystkim jest w pełni odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Doskonale znosi deszcz i mróz, a przy okazji jest prosta do czyszczenia i nie wymaga żadnej specjalistycznej konserwacji.

Efektowne donice - świetny element dekoracyjny

Szukając ciekawych dekoracji, zarówno do własnego ogródka, jak i na publiczny parking, z całą pewnością warto odwiedzić sklep z donicami. Efektowne donice w ciekawych kształtach i w różnych rozmiarach, z całą pewnością będą strzałem w dziesiątkę. Głównie dlatego, że wprowadzą powiew świeżości i będą w sam raz do tego, aby zasadzić w nich kwiaty lub krzewy, które skupiać będą na sobie całą uwagę, a przy okazji wprowadzą trochę świeższego charakteru. Wybór jest naprawdę spory, co daje dużo możliwości.