Przygotuj swój balkon na nadejście wiosny!

Przygotuj swój balkon na nadejście wiosny!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią szereg domowych prac, które są niezbędne do wykonania. Zalicza się do nich m.in. uporządkowanie i odpowiednie przygotowanie balkonu. Sprzątanie i mycie balustrady to jednak nie wszystko! O co jeszcze warto zadbać? Dziś podrzucimy ci kilka ciekawych inspiracji!

Zielona balustrada

Zacznijmy od balustrady. Większość osób po prostu ją czyści, a następnie montuje na niej różnego rodzaju okrągłe donice ogrodowe z balkonowymi kwiatami. Dlaczego jednak nie pójść o krok dalej i wykorzystać tę przestrzeń do aranżacji czegoś wyjątkowego? Świetnym pomysłem jest np. zbudowanie zielonej ściany. Możesz to zrobić m.in. za pomocą estetycznego bluszczu lub innych pnączy. Taka roślinność rozwija się niezwykle szybko, więc jeśli zasadzisz ją wczesną wiosną, w maju możesz spodziewać się pięknie oplecionej i kwitnącej balustrady, która z daleka będzie prezentować się wprost niesamowicie!

Odpowiednie oświetlenie

Wydawać by się mogło, że oświetlanie balkonu nie ma większego sensu. Jest to jednak miejsce zarezerwowane przede wszystkim na odpoczynek, na który wielu z nas decyduje się właśnie wieczorem. Niektórzy umieszczają na balkonie świece i zdobione lampiony, inni inwestują w girlandowe lampki, a jeszcze inni w lampy elektryczne. My mamy dla was o wiele ciekawszą propozycję! Na obecnym rynku bez problemu można znaleźć nowoczesne donice, które są wyposażone w oświetlenie ledowe lub solarne. Ich wybór to gwarancja pięknie oświetlonego balkonu zaraz po zapadnięciu zmroku. Taka aura sprzyja wieczornemu relaksowi przy dobrej książce i lampce wina!

Mini drzewka

Czy balkonowa roślinność musi ograniczać się tylko do kolorowych kwiatów doniczkowych? Oczywiście, że nie! Coraz więcej osób decyduje się bowiem na rośliny całoroczne, które wiosną i latem przenoszone są właśnie na domowy taras lub balkon. Najczęściej są to pokaźnych rozmiarów monstery lub różnego rodzaju drzewka. Większe rośliny czynią z balkonu swego rodzaju oazę spokoju pełną zieleni, pośród której człowiek czuje się swobodnie i lekko. Dobrym rozwiązaniem na balkon są także różnego rodzaju drzewka iglaste i choinki. Częstochowa czy Warszawa – w każdym mieście znajdziesz sklepy ogrodnicze, a w nich setki odmian tych charakterystycznych drzewek, które idealnie wpiszą się w klimat twojego wiosennego tarasu!

Jeśli skorzystasz z naszych dzisiejszych porad i rekomendacji, twój balkon stanie się miejscem absolutnie wyjątkowym, w którym z całą pewnością będziesz spędzać każdą wolną chwilę. Do dzieła!