Sprawdzone sposoby, aby stworzyć nietuzinkowy dom

Sprawdzone sposoby, aby stworzyć nietuzinkowy dom

Inspiracje, które są dostępne w popularnych magazynach budowlanych oraz wnętrzarskich z pewnością są pomocne w kształtowaniu wyobrażenia o własnych czterech ścianach. Warto jednak potraktować je jedynie jako drogowskaz, a podczas projektowania domu i wnętrza kierować się przede wszystkim własnym gustem. Dzięki temu stworzysz niepowtarzalne miejsce.

Projekt domu - jaki wybrać?

Na rynku jest wiele biur projektowych, które oferują projekty indywidualne, jak i gotowe. O ile te pierwsze mogą wiązać się z większym nakładem finansowym, to te drugie są zazwyczaj dostępne na wyciągnięcie ręki dla każdego. Szukając tego jedynego projektu domu w pierwszej kolejności zorientuj się, jakie możliwości stawia przed Tobą wybrana działka. Dalsze decyzje powinny być determinowane przede wszystkim potrzebami domowników. Ważnym elementem jest również wybór całej bryły budynku oraz dachu. Projekty domów z dachem dwuspadowym cieszą się niesłychaną popularnością i można je spotkać praktycznie na większości osiedli. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dom miał dach płaski koniecznie zapoznać się z Miejscowym Planem Zagospodarowania Terenu. Znajdziesz tam informację na temat tego, czy Twoja gmina w ogóle dopuszcza taką możliwość.

Jak wyróżnić swój dom na tle innych?

Domy, które mają ten sam kolor elewacji, dachów, czy drzwi wejściowych z pewnością efektownie się prezentują. Jednak wielu inwestorów, którzy decydują się na budowę własnych czterech kątów pragnie podkreślić swój indywidualizm oraz wyróżnić bryłę na tle sąsiednich budynków. Pomocne będą w tym wszelkie farby elewacyjne, a także farby na dach, dzięki którym już w kilka chwil Twój dom nabierze niesamowitego wyglądu na zewnątrz. Dzięki temu każdy odwiedzający Cię gość lub klient, jeśli prowadzisz domowe biuro, nie będzie miał wątpliwości, że puka do właściwych drzwi wejściowych.

Wnętrze, które zwala z nóg

Wykończenie wnętrz danego domu jest równie ważne, jak jego szczegółowe dopracowanie na zewnątrz. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom w prosty sposób możesz stworzyć swoisty klimat w każdym pomieszczeniu. Pamiętaj, aby odpowiednio dobrać je w zależności od stylu aranżacji wnętrz, w jakim wykończony jest dany dom. Do surowych wnętrz pięknie prezentują się przeszklenia loftowe. We wnętrzach minimalistycznych sprawdzą się rewelacyjnie wszelkie wykończenia, które utrzymane są naturalnej kolorystyce. W pomieszczeniach glamour dobrym rozwiązaniem są dodatki, które mają niepowtarzalny kształt i utrzymane są w mocnych i przykuwających oko kolorach.